Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

ZOO Lipsko bez mříží 2. část

Publikováno 11.02.2013 v 07:44 v kategorii Články a jiné, přečteno: 1649x

Během návštěvy největší tropické haly na světe (která je osídlena zvířaty) se můžete seznámit s 500 druhy rostlin a živočichů tropických deštných lesů tří kontinentů - Asie, Jižní Ameriky a Afriky.
Jihoamerickou faunu v tropické hale Gondwanaland zastupují například: piraně, kotulové, kteří volně pobíhají a skáčou návštěvníkům nad hlavami, lenochod dvouprstý, arapaima, ocelot, vydra obrovská či chvostan bělolící. Z Africké zvířeny můžete zahlédnout třeba: hrošíky liberijské, jednu z nejmenších antilop na světě - dikdika Kirkova či psi ušaté. A zástupci asijské fauny v Gondwanalandu jsou: kočka rybářská, tomistoma úzkohlavá (tzv. falešný gaviál), zoborožec vrásčitý, tapír čabrakový či varan komodský.
Gondwanaland je svět sám o sobě, najdete tu šatny (pokud se v zimě nechcete v budně uškvařit), restaurace, toalety, obchody se suvenýry..... Je několik zbůsobů, jak prozkoumat zdejší krásy tropického světa, buď se můžete vidat po pěsince, která Vás provede celou halou, nebo se můžete vydat stezkou korunami stromů, kde půjdete přes houpající se lanové mosty, sestoupíte dutinou stromu až dolů a také se pokocháte výhledem na celou Gondwanu, a nakonec můžete zvolit "mokrou" variantu, kdy dospělí za 1 EURO (děti myslím 50 centů) mohou absolvovat plavbu loďkou. Loděk je k dispozici hned několik, řidiče ani průvodce však nečekejte. Lodě, ktero pojmou max. desítku lidí, se pohubují bez kapitána - jsou taženy lanovými systémy pod vodou - nebojte, je to bezpečné, ne jako v Jurském parku. Hlas komentující dění okolo vychází z reproduktoru, můžete si vybrat mezi němčinou a angličtinou. Škoda, že nenabízejí i češtinu, vzhledem k tomu, že ročně určitě několik set až tisíc Čechů do ZOO Lipsko zavítá.
http://www.zoo-leipzig.de/en/theme-worlds/gondwanaland/
http://www.zoo-leipzig.de/interaktiver-zooplan/
Ocelot
Mapa zoologické zahrady Lipsko /Leipzig/, po rozkliknutí se Vám otevře interativní mapa přímo na stránkách ZOO Lipsko. Zdroj: www.zoo-leipzig.de
Mapa tropické haly Gondwanaland, zdroj: www.zoo-leipzig.de a moje popisky
Kotul veverovitý či saimiri (Saimiri sciureus, anglicky Common squirrel monkey)
Květena tropické haly
Vodopád
Samohybné loďky, které Vás za poplatek 1EURO provezou téměř po celé Gondwaně. Loď s číslem 13 jezdila téměř pořád prázdná, a to z toho důvodu, že její automaticý hlasový průvodce hovořil anglicky....
Přístaviště lodí
Kotulové skákaly mezi lidmi
Lenochod dvouprstý (Choloepus didactylus, anglicky Linnaeus's two-toed sloth) vylézá ze své boudy
Stezka v korunách stromů
Lanový most několi desítek metrů vysoký
Stylové budovy uvnitř haly
Holub korunáč
Gekonek
Hrošíci liberijští
Tapír čabrakový neboli indický (Tapirus indicus, anglicky Malayan tapir)

Komentáře

Celkem 4 komentáře

 • Radek 12.02.2013 v 12:50 Moc pěkné fotky :)


 • zaprirodou.infoblog.cz 12.02.2013 v 22:18 Děkuji :-)


 • Martina 05.06.2013 v 21:31 Díky za krásné fotografie a info, chystám se tam začátkem prázdnin, tak mám aspoň představu. Díky moc:)


 • zaprirodou.infoblog.cz 06.06.2013 v 10:19 Jsem ráda, že se Vám můj fotočlánek hodí a děkuji za přízeň :-) Šťastnou cestu a veřím, že se Vám bude Lipská ZOO líbit.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.