Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

ZOO Lipsko 1. část

Publikováno 04.02.2013 v 07:08 v kategorii Články a jiné, přečteno: 474x

15. prosince 2012 jsme navštívili adventní město a ZOO Lipsko (Leipzig) v Německu, nedaleko českých hranic a blízko Drážďan a to je opravdu za humny. Co se týče zmiňovaného draka, těch tu v teráriu potkáte několik (krokodýli, varani a agamy).
V zoologické zahradě bylo výjimečné především akvárium a terárium s velmi rozsáhlou sbírkou mořských ryb a korálů, ale především plazů. Viděli jsme mnoho druhů ještěrů, želv a dokonce i krokodýli. Další perličkou byl Pogoland, velký tropický pavilon s gorilí rodinou, pavilonem šimpanzů, kde jich bylo několik desítek. Nejvíce mě zaujala expozice posledního s druhů velkých primátů - orangutanů. Tito oranžový chlupáči byli klidní a sypmatiční, zastoupena byla i mláďata, která neustále zvídavě prolézala přes různé překážky. Nejzajímavější částí Lipské ZOO je ovšem tropická hala Gondwanaland, která je největším tropickým pavilonem obývaným zvířaty na světě. K dispozici jsou v něm nejen šatny (pokud se nechcete uvařit ve vlastní šťávě, je ve Vašem zájmu v zimním období odložit své svršky), několik restaurací s toaletami a obchody se suvenýry. Ale více o Godwanalandu v samostatném foto článku, který snad brzy zavěsím :-) Lipsko nemá jen největší tropický pavilon, ale i největší nádraží a také jsme viděli největší adventní kalendář na světě. To a další foto zde.
Varan
vstupní brána
Krokouši
Agama
Scink
Klipka v akváriu
Skvostné akvárium
Surikata na stráži
Plameňáci malí
Mládě orangutana v pavilonu Pogoland
Šimpanzí tlupa
Indické slonice
Dlouhokrká želva

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.