Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Téměř 400 000 ptáků bylo v září nelegálně zabito na Kypru!!!

Publikováno 23.09.2011 v 11:19 v kategorii Články a jiné, přečteno: 390x

Pomozte to změnit podpisem petice! Kypr leží na evropsko-africké migrační trase tažných ptáků. Na podzim je nejsilněší doba tahu září a říjen. Je to taková ptačí dálnice směřující ze severu na jih, po které se pohybuje každoročně statisíce ptáků. Bohužel, pro některé lidi na Kypru je důležitejší zisk z prodeje zabitých ptáků jako delikates na stoly restaurací! Tento nelegální, ale pro mnohé lukrativní obchod vydělává odhadem 15 miliónů EUR ročně!
Prosím, podepistě on-line petici, která může mnohé změnit. Je určena kompetentním lidem na Kypru, kteří mohou o této problematice rozhodovat.
Petice je umístěna zde: http://www.gopetition.com/petitions/call-for-action-against-illegal-bird-trapping-in-cyprus.html
Na stránkách kyperského partnera Birdlife International bylo zveřejněno online počítadlo, které zaznamenává odhad počtu obětí ilegálního lovu ptáků během letošního podzimního tahu ptactva. První odhad byl 89 225 zabitých ptáků (období mezi 1.-11. zářím 2011). Odhad bude každé pondělí aktualizován a to až to konce října. Birdlife International je mezinárodní organizací zabívající se ochranou ptáků a jejich prostředí.
Ptáci jsou odchytáváni vysoce nehumáním způsobem a krutě trpí i několik hodin a nakonec umírají dehydratací nebo vyčerpáním. Bylo spočítáno 122 druhů ptáků, z toho je 58 druhů evropsky ohrožených. Důvodem ilegálního lovu stovek tisíců protahujících ptáků je velká poptávka po oficiálně zakázané lahůdce zvané "ambelopoulia", která se z ptáků připravuje.
 

K dnešnímu dni (23.9.) počítadlo ukazuje číslo 395 587 zabitých ptáků!!!

 

Počet ulovených ptáků se odhaduje podle sezbíraných dat z terénu, kde probíhá sledování loveckých aktivit. Ptáci jsou nelegálně loveni odchytem do nastražených sítí nebo na lep.

dudek chycený na lep

Fotografie dudka chocholatého, který byl
chycen na tzv. "lep". Zdroj obrázku: http://www.birdlifecyprus.org/
Autor fotografie: Hüseyin Yorganci

Další informace o problematice naleznete v angličtině zde: www.birdlifecyprus.org
česky: www.birdlife.cz (stránky České společnosti ornitologické).
          

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.