Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Ptačí ráj - Hostivické rybníky u Prahy

Publikováno 07.05.2015 v 08:00 v kategorii Česká republika a Slovensko, přečteno: 289x

Naučná stezka Hostivické je dlouhá přibližně 2,5 km a začíná na hrázi Litovického rybníka v Hostivici-Litovicích a končí u Břevského rybníka v blízkosti autobusové zastávky. Jednotlivá zastavení jsou v terénu vyznačena pouze čísly, nejčastěji na stromech. Průvodce stezkou je k dispozici na odkazu pod odstavcem. Já jsem se na Hostivické rybníky vypravila především kvůli pozorování potápky černokrké (viz.http://zaprirodou.infoblog.cz/clanek/potapka-cernokrka-ptak-roku-2015-53083/), ale měla jsem radost i z množství ptačích hlasů různých pěvců a také z několika pěkných setkání, např. s ondatrou či s lejskem černohlavým.

http://www.csophostivice.cz/hostivickerybniky/stezka/index.htm

mnou pozorované druhy (18.4.2015): kachna divoká (min. 20 ex.), potápka malá (4 ex.), vlaštovka obecná (min. 30 ex.), potápka černokrká (min. 40 ex.), lyska černá (min. 200 ex.), červenka obecná (4 zp.), sýkora modřinka (2ex.), sýkora koňadra (6ex.), pěnkava obecná (1 zp. ad. M), brhlík lesní (1ex.), rehek domácí (1 P), lžičák pestrý (min. 5P),  lejsek černohlavý (1 M), žluna zelená (1ex.), sojka obecná (1 ex.), polák chocholačka (min. 15ex.), polák velký (4ex.), labuť velká (2 hn. P), lyska černá (3 hn. P), vrabec domácí (1M), vrabec polní (min. 15ex.), pěnice černohlavá (2 M + 1F), mlynařík dlouhoocasý (1ex.), skřivan polní (1).

Lyska černá na hnízdě
Hráz Litovického rybníka
Ondatra pižmová
Pták roku potápka černokrká na Hostivických rybnících hnízdí
myška
Ondatra pižmová

Labuť velká
Ptačí pozorovatelna u Litovického rybníka
Litovický rybník a v pozadí Hostivice
Červenka obecná
Pěnkava obecná
Sýkora koňadra
Rehek domácí
Lžičáci pestří a poláci velcí
Lejsek černohlavý

Labuť velká na hnízdě

Rehek domácí
Poláci chocholačky
Vrabec polní
Vlaštovky obecné

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.