Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Pláže bez lidí, ale plné ptáků

Publikováno 04.11.2012 v 16:24 v kategorii Maroko, přečteno: 618x

Kariat Arkamne je městečko (nebo spíš osada) na pobřeží Středozemního moře, nedaleko se nachází písečná kosa oddělující moře od laguny se slanou vodou, na které jsme pozorovali plameňáky růžové, ale bohužel jen za jízdy z autobusu, bylo tam také velké množství bahňáků. Skoro na dohled od laguny je město Nador, kde jsme překonali marocké hranice. Do Nadoru jsme přijeli ze španělské výspy na Africkém území Melilly (na mapě nahoře uprostřed), kam jsme trajektem dorazili z Almerie ve Španělsku. Hranice v Nadoru se nám podařilo překročit asi po dvouhodinovém čekání, které je typické pro orientální svět. Po krátkých nákupech a výměně peněz jsme už uháněli směr písečné pláže u Kariat Arkmane. Samozřejmě na pláži nechyběla koupačka, moře bylo příjemné a teplé. Někdo se koupal prakticky celý den.
Pozorované druhy ptáků: plameňák růžový, ústřičník velký, jespák písečný, volavka bílá, volavka stříbřitá, kameňáček pestrý, racek středomořský, kulík mořský, racek zelenonohý
Jespák písečný při pátrání po potravě.
Letící hejno jespáků
Středozemní pobřeží u Kariat Arkmane
Jespáci rádi běhají podél příboje
I takto vypadá realita, pláže plné odpadků, jespáci píseční právě hledají něco k snědku
Jespáci píseční
Písečná duna u moře zarostlá nízkou vegetací           |          kulík mořský
 
Kameňáček pestrý je podle mě jeden z nejsympatičtějších bahňáků
Kameňáčci pestří
Racek zelenonohý (Audoinův)
Rybářské loďky čekají na vyplutí
 
Téměř liduprázdné pláže s hejny jespáků a jiných bahňáků
Jespáci píseční při dobývání potravy v písku
Mapa: Kariat Arkamne je městečko (nebo spíš osada) na pobřeží středozemního moře, nedaleko je město Nador, kde jsme  překonali marocké hranice. Do Nadoru jsme přijeli ze španělské výspy na Africkém území Melilly (na mapě nahoře uprostřed), kam jsme trajektem dorazili z Almerie ve Španělsku. Na mapě je vidět i písečná kosa oddělující moře od laguny.

Komentáře

Celkem 4 komentáře

 • Tony 04.11.2012 v 19:17 Super report i fotky.


 • zaprirodou.infoblog.cz 05.11.2012 v 11:05 Děkuji za zachování přízně a jsem ráda, že se Vám moje krátké povídání a fotečky líbily. Máte také nějaký blog či stránky? Kdyžtak pište na janakant@seznam.cz


 • Tony 07.11.2012 v 09:58 Kromě stránek zadaných při odeslání komentáře žádné jiné nemám. Možná si někdy založím blog, nicméně v blízké budoucnosti to asi nebude, protože vzhledem k mému mizernému foto vybavení by tam stejně nebylo co publikovat. :)


 • zaprirodou.infoblog.cz 07.11.2012 v 12:57 Můj názor je ten, že moje fotky mají k technické dokonalosti dost daleko, některé víc, některé míň. Ale nechci zde prezentovat perfektní fotky, ale svoji lásku k fotografování a živé přírodě, stejně tak jako k cestování a procházkám přírodou. Myslím, že si blog určitě založte, bude Vás to bavit. Klidně i na Infoblogu, tady můžete prezentovat fotek kolik chcete (samozřejmě ne v plné velikosti), například na Blog.cz máte sice nepřeberné možnosti co se týče vzhledu stránek a kreativity, ale fotek už půjde prezentovat méně.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.