Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Pisily a tenkozobci - zvláštní ptáci na dlouhých nohách

Publikováno 08.06.2012 v 20:00 v kategorii Rumunsko - delta Dunaje, přečteno: 530x

Soustava rybníčků a rybníků u vesničky Murighiol přinášela čím dál tím větší překvapení v podobě pozorování takových druhů jako: bukač velký, volavka stříbřitá, volavka vlasatá, volavka červená, kvakoš noční, jespák malý, pisila čáponohá, tenkozobec opačný, potápka černokrká, racek černohlavý, racek malý, rybák obecný, rybák bahenní, rybák černý, rybák bělokřídlý, atd.
Kompletní fotogalerii z rumunské delty Dunaje si můžete prohlédnout na mém profilu na Google Picasa.
Tenkozobci opační
Pisily a tenkozobci na rybníčku několik desítek metrů od našeho kempu přímo v Murighiolu.
Tenkozobci opační
Pisila čáponohá - společně s tenkozobci se tito krásní dlouhonozí bahňáci nejčastěji zdržovali u zadního největšího rybníka, ten byl až za vesnicí a byla na něm početná kolonie racků a rybáků všech vyjmenovaných druhů.
Vzácní hosté - 2 jespáci malí.
Vlevo kolegové ornitologové v akci a vpravo pastevec ovcí v Murighiolu.
 
Největší ze soustavy 3 rybníků u Murighiolu, vzadu vpravo se tyčí pahorky Bestepe. Na tomto rybníku byla hnízdní kolonie racků a rybáků. Také tu byli velmi hojní tenkozobci opační a pisily čáponohé, kteří zde později pravděpodobně zahnízdili.
Letící rybáci bělokřídlí
Hnízdní kolonie racků černohlavých na ostrůvku
Samec ťuhýka obecného na prvním Murighiolském rybníku, který leží přímo u vesnice. Z jeho rákosin byl každý večer slyšet hlas bukače velkého, ten jsme dokonce jednu noc slyšeli až v kempu.
Čáp bílý hnízdil na sloupu přímo v Murighiolu tak blízko našeho kempu, že jsme neustále slyšeli radostné klapání zobáků, když se čapí páreček na hnízdě sešel a vzájemně se vítal.
Letící volavka vlasatá v Murighiolu.
Volavka červená proletěla u kempu v Murighiolu přímo nad námi a vypustila na nás svoje eé, naštěstí minula :-) Holt v Rumunsku má člověk divočinu jako na talíři...
Bělořit šedý na jednom z opuštěných stavení na okraji vesnice Murighiol.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.