Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Návrat na jižní Moravu

Publikováno 22.04.2011 v 13:08 v kategorii Česká republika a Slovensko, přečteno: 554x

Do Mikulova jsme se opět vrátili a to pouhý týden po ornitologické exkurzi z Českou ornitologickou společností! Tentokrát jsme byli jen dva a pes. Čivaví kluk Max nám dělal čestný doprovod. Našimi pozorovacími místy byly Novomlýnské nádrže a Lednické rybníky.

12.-13.3.2011

Pozorované druhy za oba dny:

bažant obecný, brhlík lesní, čejka chocholatá, hohol severní, husa běločelá, husa polní, husa velká, hvízdák euroasijský, kachna divoká, konipas bílý, kormorán velký, luňák červený, lyska černá, lžičák pestrý, mlynařík dlouhoocasý, morčák bílý, morčák prostřední, morčák velký, orel mořský, polák chocholačka, polák velký, potápka roháč, racek bělohlavý, racek chechtavý, racek stříbřitý, strakapoud velký, strnad rákosní, ťuhýk šedý, volavka bílá, volavka popelavá, zrzohlávka rudozobá.

  mrazivý východ slunce

 

samice morčáka prostředního

 

racci stříbřití

 

husy velké

 

trilkující strnad rákosní

 

morčák velký

 

morčák bílý

 

zrzohlávky rudozobé

 

husy velké

 

ťuhýk šedý

 

husy velké se pasou na poli

 

 

 

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Tiskar94 22.04.2011 v 14:09 Tak hned ta první fotka je nádherná :-)


 • zaprirodou.infoblog.cz 22.04.2011 v 14:29 AHoj, děkuji za pochvalu. Tenkrát jsme dorazili na místo těsně po rozednění a na to jak bylo přes den teplo, ráno tedy pěkně mrzlo. Dokonce i foťák zamrzl. Jana


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.