Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Národní park Monfragüe II.

Publikováno 03.07.2013 v 14:41 v kategorii Španělsko, přečteno: 701x

Nejen ptáky jsme potkávali v tomto úchvatném parku. Monfragüe je plný vzácných druhů plazů, hmyzu i savců. Obzvláště bohatý je na jelení zvěř, jak jsme se mohli několikrát přesvědčit.
Jeleny u jezírka jsme fotili ze silnice od autobusu kousek od vesničky San Carlos, když zjistili, že najednou od nikud vyskákalo dvacet lidí a míří na ně nějakými "děly", radši jeleni odskákali houštinou do bezpečí.
Želva maurská (Mauremys leprosa) -  tuto tůňku jsme objevili brzy ráno pod vesničkou San Carlos na žluté turistické trase, byla plná užovek podezřelých, žab a těchto vodních želv. Bylo jich zde několik velikostí a místo, aby před námi naskákaly do vody, velézaly se pár metrů od nás vyhřívat.
Kvetoucí lakušníky
Cistus
Levandule smilovitá
Pestrobarevné květy
Obří vosa přistála na květ asfodelu
Scarabeus neboli vruboun
Ještěrka španělská (Podarcis hispanica)
NP Monfragüe
Ještěrka perlová (timon lepidus) - autorkou fotek této ještěrky je zároveň její nálezkyně Olga Suldovská. Ještěrku nalezla večer nedaleko kempu zesláblou a s otevřenou ránou na zádech. Ještěrka byla evidentně zaskočena chladným počasím a byla zcela vyhladovělá (možná důsledek nemoci či napadení predátorem). Ještěrka byla vrácena na stejné místo a ponechána osudu. Ještěrka perlová je obrovský a krásný plaz, který je největší evropskou ještěrkou.
Skokan Perézův (Rana perezi)

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.