Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Křídové útesy a Národní park Jasmund na Rujáně

Publikováno 24.02.2015 v 06:00 v kategorii Severní Německo, přečteno: 1286x

Říjnový svátek se hezky spojil s víkendem a tak se nabízela příležitost využít prodloužený víkend a tak jsme 25.-28. října 2014 vyrazili směr Drážďany a potom směr Berlín a dále na Baltické moře. Cílem naší podzimní cesty byl ostrov Rujána (Rügen). Bylo to vlastně moje nejsevernější místo vůbec a poprvé jsem viděla vody Baltického moře. Na Rujánu do vesničky Lohme přímo u moře jsme přijeli už skoro za tmy, ten večer počasí nevypadalo moc slibně, bylo deštivo a chladno a foukal ukrutný vítr. Naštěstí se počasí do ráno trochu umoudřilo, sluníčko sice nesvítilo a trochu poprchávalo, ale bylo o poznání tepleji. A mělo to být ještě lepší! Tak jsem vyrazili na první výlet a sice pěšky do Národního parku Jasmund do vyhlášených bukových lesů a na vyhlídky nad křídové útesy.

Národní park Jasmund je nejmenším národním parkem Německé spolkové republiky, má rozlohu kolem 3 tisíc hektarů a leží na ostrově Rujána (Insel Rügen). Konkrétně se nachází ve spolkové republice Meklenbursko – Přední Pomořansko (Mecklenburg-Vorpommern). Jasmund je známý především pro své nádherné křídové útesy na pobřeží Baltského moře, které někde dosahují až 160 metrové výšky. Asi nejznámější je křídový útes Königstuhl. Neméně krásný je i sousední útes (několik stovek metrů vzdálený) Victoria-Sicht (Victoria's View-Viktoriina vyhlídka). Z Königstuhlu vedou dolů na pláž dřevěné schody, ale pozor, až půjdete zase nahoru, trochu se zapotíte, je to docela vysoko. 
 
Na Baltickém moři u křídových útesů u města Sassnitz jsem pozorovala také několik druhů ptáků: hohol severní, morčák velký, potápka roháč, kachna divoká, labuť velká, potáplice severní, racek chechtavý, racek stříbřitý/bělohlavý/bouřní.

 

Nedaleko města Sassnitz se nacházejí tyto krásné útesy Wissower Klinken

Pohled z vyhlídky u vyhlášeného křídového útesu Königstuhl
Nám se ale více líbila neplacená vyhlídka Victoria-Sicht (Victoria's View). Už si přesně nepamatuji kolik stála vstupenka na Königstuhl, ale rozhodně mi to připadalo dost. Zato Victoria-Sicht byla zadarmo a výhled byl mnohem lepší.
Cesta dolů po dřevěných schodech pod útes Königstuhl
Hoholi severní na moři u Sassnitzu
Rackové
Pohled na Königstuhl ze spoda
Útesy u města Sassnitz

U města Sassnitz se nacházejí tyto krásné útesy Wissower Klinken
Racek otravoval samici morčáka velkého a občas je trochu spláchla vlna...
Morčák velký - samice na moři
U Sassnitzu jsem na moři pozorovala i několik potáplic severních!
Morčák velký
Hluboké bukové lesy působily chvílemi až tajuplně
Přístav ve městě Sassnitz
Po cestě na Königstuhl byly také moc hezké výhledy.
Vesnička Lohme, ve které jsme bydleli, má ve svém znaku labuť zpěvnou

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • Crepra Bundool 27.02.2015 v 14:53 Dobrý den, tento blog sleduji již dlouho a chtěla bych Vám poděkovat za nádherné fotky a milé blogování tento blog budu sledovat nadále.


 • zaprirodou.infoblog.cz 27.02.2015 v 17:01 Také přeji dobrý den, to mě moc těší a budu se snažit i nadále udržet pozornost mých čtenářů
  :-) Děkuji za přízeň!


 • katy 28.02.2015 v 08:49 Krása! Miluji tento blog!ten co sem měla já byl taky hezký jenže mi ho zničili hackeři


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.