Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Jespák písečný (Calindris alba)

Publikováno 08.01.2013 v 10:41 v kategorii Videa, fotoseriál, přečteno: 312x

Krátké video zachycuje jespáky hledající něco k snědku mezi odpadky na pláži, která se nachází na březích Středozemního moře v Maroku nedaleko města Nador. Jespák písečný (latinsky Calidris alba, anglicky Sanderling) je středně velký druh jespáka z podřádu bahňáků. Má krátký, dosti silný zobák. Ve svatebním šatu má výrazně skvrnitá pera hřbetu a krovek, hruď je rezavá nebo šedá s černým skvrněním, zbytek spodiny má bílý. V prostém šatu je zespodu bílý, shora světle šedý (šedá vybíhá na strany hrudi); mladí ptáci jsou podobní ptákům v prostém šatu, šedé partie jsou však černě skvrněné. V letu jsou nápadná tmavá, až černošedá křídla s širokou bílou páskou. Hnízdí daleko v Arktidě, na tahu a v zimě se zdržuje v početných hejnech na plážích na okraji vodní hladiny. Vzácně zaletuje také do vnitrozemí (zdroj: Wikipedie.cz)
Video - jespáci píseční

*******Navštivte také videokanál tohoto blogu na Youtube.com, postupně tam budu přidávat další a další videa. Pokud bude chtít, můžete se stát i mými odběrateli.******

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.