Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Je stále Třeboňsko ptačím rájem?

Publikováno 05.05.2011 v 10:23 v kategorii Česká republika a Slovensko, přečteno: 369x

Prodloužila jsem si prvomájový víkend (29.4.-1.5.) a s tátou jsem vyrazila na jižní Čechy, konkrétně na Třeboňsko. Stále se často objevuje názor, že Třeboňsko je na ptáky chudší než třeba Českobudějovicko nebo Jižní Morava. Možná je to pravda, ale já to vidím po mé návštěvě optimističtěji. Třeboňsko má ornitologům, birdwatcherům i milovníkům přírody pořád co nabídnout! Jaký máte na to názor vy? Je Třeboňsko ptačím rájem? Piště komentáře.
Nebyla jsem na Třeboňsku poprvé, už od mého dětství jsme sem jezdili s tátou a tehdy ještě s dědečkem za ptáky a krásnou přírodou. Teď jsem se do třeboňské rybniční pánve po roce vrátila a v této fotoreportáži Vám nabídnu výběr fotografií, které by snad mohli být pro Vás zajímavé.
Zrzohlávky rudozobé - příznačný název pro tyto krásně barevné kachničky
Husa velká - velmi blízká příbuzná naší husy domácí, kejhají úplně stejné
Kachnička mandarínská - další vybarvená kachna, mandarínky nejsou u nás původním druhem, většinou utekly ze zajetí. To bude případ i tohoto páru, samec je u těchto kachen výrazně odlišně zbarven než samička.
 

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.