Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Hvízdák euroasijský (Anas penelope, Eurasian Wigeon)

Publikováno 14.03.2013 v 06:49 v kategorii Videa, fotoseriál, přečteno: 280x

Ráda bych Vás seznámila s hvízdákem euroasijským prostřednictvím tohoto videa, na kterém je zachycen samec pravidelně se zdržující v centru Prahy. Dobře je slyšet i typické volání hvízdáka, podle kterého dostal české jméno.
Více o tomto sympatickém malém kačerovi se dozvíte z již zveřejněného článku plného fotografií a dalších informací o hvízdákovi: http://zaprirodou.infoblog.cz/clanek/hvizdak-euroasijsky-maly-ale-hlasity-sympatak-mezi-kachnami-14163/ nebo v článku z roku 2012: http://zaprirodou.infoblog.cz/clanek/za-zimnimi-ptaky-do-centra-prahy-6769/
*** ****Navštivte také můj videokanál na Youtube.com, postupně tam budu přidávat další a další videa. Pokud bude chtít, můžete se stát i mými odběrateli.******

Komentáře

Celkem 4 komentáře

 • Tony 14.03.2013 v 16:33 Díky za tip. Už jsem u Vltavy dlouho nebyl, možná je čas to tam jít okouknout. Kde je možné hvízdáka vidět, případně kde jsou další slibná pozorovací místa?


 • zaprirodou.infoblog.cz 14.03.2013 v 17:13 Nejčastěji se vykytuje na Kampě a u Staroměstského jezu na Malé Straně u Střeleckého ostrova. Zkuste se kouknout na Birds.cz a zadat druh hvízdák a vyjedou Vám poslední pozorování včetně přesných určení na mapě. Tento hvízdák se zde pravděpodobně zdržoval už loni, je to poměrně krotký samec a drží se zpravidla ve společnosti páru kachen divokých. Hodně štěstí při pozorování!


 • Tony 14.03.2013 v 22:00 Výborně, díky za informace.

  Jinak chválím nový vzhled. ;)


 • zaprirodou.infoblog.cz 15.03.2013 v 10:30 Díky, ale nový vzhled je dílem administrátorů celého Infoblogu, ikdyž jsem to musela trochu zkorigovat :-)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.