Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Fotoreportáž z návštěvy ZOO Plzeň

Publikováno 18.10.2012 v 11:13 v kategorii Česká republika a Slovensko, přečteno: 388x

Plzeňskou zoologickou zahradu jsme navštívili letos v létě, ale i teď na podzim bude jistě návtěva zoo příjemná a pořád je toho mnoho k vidění. ZOO Plzeň vybudovala nové výběhy a expozice, zejména ve spodní části, např. pavilon pro indické nosorožce (na internetu se nedávno objevila zpráva, že se nosorožčí pár z plzeňské ZOO spářil a samice je možná březí, tak jim budeme držet palce), dále pavilon žiraf, hrošíků a další asijské a africké expozice. Za zmínku určitě stojí i to, že součástí zoologická zahrady je i zahrada botanická s úžasnou japonskou zahradou a statek Lüftnerka. Hned vedle je i proslulý Dinopark. V areálu ZOO také probíhají pravidelně sokolnické ukázky. To vše stojí minimálně za návštěvu.
Samec tygra ussurijského
Makak lví: na celém světě zbývá posledních 4000 exemplářů makaka lvího. K jeho ohrožení přispívá rychlý úbytek lesů v jihozápadní Indii i malá rozmnožovací schopnost. Pro tento druh primáta je v zoo veden Evropský záchranný program (EEP). Makak lví jako jeden z mála makaků je zbarvený černě a svůj název získal podle stříbrné hřívy, díky které jej ve starých českých zoologických knihách naleznete také pod označením opice vousatá. V Zoo Plzeň se makak lví úspěšně rozmnožuje a samec Hubert se zde dožil rekordního věku přes 30 let (zdroj: webové stránky ZOO  Plzeň).
Medvěd hnědý, plzeňská zoo jich má ve výběhu hned několik. Je to jedna z největších medvědích expozic ve střední Evropě.
Volavka obrovská - největší volavka na světě, plzeňská zoo byla první v ČR, jež ji představila návštěvníkům. V Evropě je jen 10 zoologických zahrad, včetně té plzeňské, které chovají volavku obrovskou.
Hrošík liberijský
Tenkozobci opační
Vlhy núbijské
Gepardi súdánští na své vyhlídce. Tento poddruh geparda najdete v ČR jen v jedné zoologické zahradě - v Plzni!
Zebry Chapmannovy
Prase savanové
Žirafa Rotchschildova - dva mladí samci "bojují" tak, že do sebe narážení dlouhým krkem
Buvolec stepní
Velbloud dvouhrbý
Asijský divoký osel Kulan
Svišť
Zubr evropský

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • Tony 18.10.2012 v 14:47 Pěkné! :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.