Toulky milovnice přírodyF O T O B L O G o pokladech z říše zvířat i rostlin

Delta Dunaje 2011 - okolí zříceniny hradu Heraclea

Publikováno 10.06.2011 v 17:24 v kategorii Rumunsko - delta Dunaje, přečteno: 633x

Ráj vhl pestrých, břehulí, užovek, žab, volavek a brouků! V okolí starobylé zříceniny hradu Heraclea (poblíž vesničky Enisala, nedaleko města Babadag) se nacházejí rozličné biotopy plné zajímavých zvířat. Přímo pod hradem jsou louky a pastviny a také několik odhalených kolmých pískovcových stěn, ve kterých mají hnízdní nory vlhy pestré a břehule říční, také tu jsou vidět špačci. Přímo u "kolonie" vlh mají své působiště sysli obecní. Já jsem zahlédla dva, ale těžko říct, kolik jich bylo ukryto v podzemí :-) Dále se v okolí hradu nacházejí rozsáhlé rákosiny a různé kanály delty. Zde jsem viděla hned několik druhů volavek: volavka popelavá, volavka červená, kvakoš noční a také přeletující bukáčky malé. Na vodě bylo vidět i zrzohlávku roduzobou s mláďaty, lysky s mláďaty, potápky roháč s mláďaty a v neposlední řadě páreček poláků malých. Na vzrostlých vrbách u rákosin zpívaly žluvy hajní a kukaly kukačky. No prostě ptačí ráj! To ani nemluvím o množství hadů a žab.
Páreček vlh pestrých
Dar v podobě mouchy, hezky ze zobáku do zobáku
Vlha u hnízdní nory
Sysel obecný těšně předtím, než zmizel v útrobách svých chodeb
V pozadí je zřícenina hradu a vpravo je vidět hnízdní stěna vlh a břehulí
Pasoucí se stádo ovcí a koz
Užovka obojková
Štíhlovka
Potápka roháč s již vzrostlými mláďaty
Skokan zelený

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Tiskar94 10.06.2011 v 17:42 Tak nevím, jestli to je nakreslené na počítači nebo opravdu vyfocené. Velmi krásné obrázky.


 • zaprirodou.infoblog.cz 10.06.2011 v 17:52 Ahoj Tiskar94,
  děkuji za pochvalu, obrázky jsou skutečně vyfocené mým fotoaparátem. Koukala jsem na tvůj blog, líbí se mi článek o fotkách Jablonce okolo r. 1975! Jana


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Novinka: obrázky jsou aktivní a odkazují na příslušné články! Stačí na vybraný obrázek kliknout.